Sposób zbioru

W Polsce surowcem leczniczym jest liść lub ziele piołunu, pozyskiwane do dziś wyłącznie ze stanu naturalnego. Zbiór prowadzi się w momencie, gdy zaczynają się rozwijać koszyczki kwiatowe, ścinając pędy o długości około 40, cm. Części zdrewnieje nie nadają się do zbioru. Piołun schnie w naturalnych warunkach powoli, powinien więc być rozkładany cienką warstwą w przewiewie lub suszony w podwyższonej temperaturze, nie przekraczającej jednak 35°C.
Przechowywać go trzeba oddzielnie, by jego zapachem nie przeszły inne zioła. Co zawiera? Ziele piołunu zawiera olejki eteryczne, a w nich tujon i tujol — w większych ilościach szkodliwe dla organizmu ludzkiego, gorycze (absyntyna), żywice, sole mineralne (głównie potas i miedź), flawonoidy, kwasy organiczne (bursztynowy), garbniki i witaminę C.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej, bardzo serdecznie chciałbym zaprosić Cię do lektury mojego bloga, który poświęcony jest mieszkaniom. Mam nadzieję, że czas tu spędzony nie będziesz uważał za zmarnowany, a wręcz odwrotnie, za bardzo dobrze spożytkowany!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)